Sweet Bonanza Nasıl Oynanır, Kuralları Nelerdir?

Son zamanlarda renkli arayüzü ve kazandırdığı paralarla casino sevenlerinin ilgisini çeken oyun Sweet Bonanza’ya başlamak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sweet Bonanza’ya başlamak isteyen oyuncular da bu oyunu nasıl oynayabileceklerini, oyunun nasıl işlediğini, Sweet Bonanza mantığını merak ediyorlar. 

Bu sebeple bu yazımızda Sweet Bonanza’nın mantığını anlattık, oyunun temel kurallarından bahsettik. Bu yazıyı okuyarak Sweet Bonanza oyununun nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz. O hâlde haydi başlayalım!

Şimdi oyna

Sweet Bonanza nasıl kazanılır?

Yukarıda Sweet Bonanza oyununa girdiğinizde sizi karşılayacak olan ekranı görüyorsunuz. Klasik bir slot oyunu olan Sweet Bonanza’da altı adet dikey makara, beş adet de sıra bulunuyor. 

Oyunda sağ alttaki spin tuşuna her bastığınızda makaralar dönüyor ve oyunda gördüğünüz şekerler, meyveler yerine yenileri geliyor. Sonrasında ise bu ekrana gelen semboller sizin o turda ne kadar kazandığınızı (veya kazanıp kazanamadığınızı) belirliyor.

Sweet Bonanza’da kazanabilmek için oyun ekranına aynı sembolden en az sekiz adet getirmelisiniz. Bu oyunun iyi yanı ise şu: Bu sembollerin herhangi bir şekilde sıralanmasına gerek yok, ekranda olmaları bile yetiyor.

Sweet Bonanza, ekranın herhangi bir yerinde bulunan sembollerle kazandırması bakımından diğer online slot oyunlarından ayrılıyor. Çünkü diğer oyunlarda genellikle bu sembollerin yan yana düşmesini bekliyoruz.

Şimdi oyna

Tumble (takla) ve bomba çarpanı

Eğer oyuna aynı sembolden sekiz tane denk getirebildiyseniz bu sembol her yerde patlayarak dikey makaranın devam etmesini sağlıyor, yani semboller parayı kazandırıp patladıktan sonra oyun üstten gelen sembollerle devam ediyor. Yeni gelen sembollerin sonucunda da sekizli oluşturursanız o semboller de patlıyor, oyun bu şekilde döne döne devam ediyor. Buna tumble (takla) adı veriliyor.

Turlar dönerken karşınıza özel bir sembol olan bomba sembolü çıkabilir. Bu sembol x2 ve x100 arasında bir çarpana sahip oluyor. Her tumble’ın sonunda ekranda kalan bombaların çarpanları toplanıyor, bu toplam ise oyuncunun o turdaki kazancıyla çarpılarak katlanıyor. 

Bu sayede oyuncular tek bir çevirmeyle gelen birkaç kazancın üstüne bombayı da bularak ani ve büyük kazançlar elde edebiliyorlar.

Sweet Bonanza sembol değerleri

Sweet Bonanza oyununda bulunan her bir sembol, farklı miktarlarda kazanç sağlıyor. Aşağıdaki tablodan Sweet Bonanza oyunundaki sembollerin kazanç oranına göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloya göz atarak hangi sembolden kaç tane denk getirdiğinize bağlı olarak paranızı kaça katlayacağınızı öğrenin:

Sembol8-9 tane10-11 tane12+ tane
Kalpx10x25x50
Mor karex2.5x10x25
Yeşil beşgenx2x5x15
Mavi dikdörtgenx1.5x2x12
Elmax1x1.5x10
Mor erikx0.8x1.2x8
Karpuzx0.5x1x5
Üzümx0.4x0.9x4
Muzx0.25x0.75x2

Kısacası paranızı en çok katlayabilecek sembol kalpken muz o kadar da yüksek kazançlar sağlamıyor. Bununla birlikte daha yüksek çarpanlar veren sembolleri oyuna düşürmek de takdir edersiniz ki daha zor.

Oyunda karşınıza çıkabilecek semboller bunlardan ibaret değil. Bunların yanında aynı zamanda bir de özel lolipop sembolü bulunuyor. Eğer oyuna dört tane lolipop düşürürseniz x3, beş tane lolipop düşürürseniz x5, altı tane düşürürseniz de x100 kazanıyorsunuz.

Sweet Bonanza scatter sembolü olan lolipoptan dört tane yakalayabilirseniz paranızı katlamaktan daha iyi bir kazancınız da var. 10 adet free spin kazanıyorsunuz. Oyun, sizin için 10 kez ücretsiz spin atıyor. Bu spinler esnasında da üç veya daha fazla lolipop yakalayabilirseniz beş free spin daha kazanabiliyorsunuz!

Şimdi oyna

Şans artırma butonu

Sweet Bonanza oyununun yapımcısı olan Pragmatic Play’in diğer eserlerinde de bulunan bir özellik var, adı ise “Ante Bet.” Bu özellik sayesinde tur başına bahsinizi biraz daha artırarak free spin kazanabilme şansınızı artırıyorsunuz. Bunu yapabilmek için yapmanız gereken tek şey ise oyun alanının solunda bulunan yeşil butona tıklamak.

Sağdaki “Kazanma şansını ikiye katlama özelliği” butonuna tıklayarak bahsinizi %25 oranında artırıyor, lolipop düşürme olasılığınızı ise ikiye katlıyorsunuz. Bu stratejinin size uyup uymadığını gözlemlemek için oyunun demosunu bol bol oynamanızı tavsiye ederiz.

Sweet Bonanza satın alma özelliği

Sweet Bonanza’da 10 free spin atabilmek için uygulayabileceğiniz tek yöntem dört adet lolipop düşürmek değil. Bununla birlikte aynı zamanda bahsinizin 100 katıyla 10 adet spin satın alabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak oldukça kolay, yapmanız gereken tek şey oyun alanının sol tarafında bulunan “Satın alma özelliği” butonuna tıklamak.

Şimdi oyna

Sweet Bonanza RTP ve varyasyonu nedir?

Herhangi bir slot oyununa başlamadan önce RTP ve varyasyon değerini kontrol etmek çok önemli. Sweet Bonanza da buna dahil – neyse ki oyunun yüksek bir RTP değeri var.

Sweet Bonanza’nın RTP değeri %96,48. Varyasyon oranı ise orta-yüksek olarak değerlendiriliyor. Eğer bu terimlerin ne demek olduğunu bilmiyorsanız gelin ufak bir göz atalım.

“Return to player” anlamına gelen RTP terimi, bir oyunun uzun vadede oyuncuya ne kadar para döndürdüğünü belirtir. %96,48’lik RTP beklentili bir oyunu oynarken yatırdığınız her 100 TL karşılığında 96,48 TL almayı bekleyebilirsiniz.

Varyasyon terimi ise tur başına elde edilen kazancın gösterdiği değişkenliğe verilen addır. Örneğin bir oyunda her tur para kazanıyorsunuz, ama çok az kazanıyorsunuz. Bu oyunun varyasyonu azdır. Fakat her tur daha farklı miktarlar kazanıyor veya kaybediyorsanız yüksek varyasyonlu bir oyun oynuyorsunuz demektir.

Sweet Bonanza, hem yüksek RTP’li hem de nispeten yüksek varyasyonlu olduğu için bu oyunda birkaç tur para kazanmamanızın ardından turun birinde birden kazanmanız mümkün. Stratejinizi bunun üzerine kurabilirsiniz, zira Sweet Bonanza taktik uygulayabilme açısından çok da seçenek sunmuyor oyunculara.

Sonuç

Sweet Bonanza oyununun kuralları bu şekildeydi, umarız oyunu nasıl oynayabileceğinizi daha iyi anlamanızı sağlayabilmişizdir. İyi oyunlar dileriz!