Sweet Bonanza Hakkında Bilmeniz Gerekenler: Oyun Kuralları, Demo ve Xmas Sürümü!

Son zamanlarda ortalığı birbirine katan popüler bir slot oyunu olan Sweet Bonanza, özellikle de ülkemizde büyük bir popülerliğe ulaşmış durumda. Güzel ve ilgi çekici tasarımına ek olarak bağımlılık yapan oynanışı sayesinde oyuncuları kendisine kilitleyen bu oyun, her geçen gün kitlesine yeni oyuncuları da katarak yoluna devam ediyor. Sweet Bonanza’yı denemek isteyen kişiler de öncelikle Sweet Bonanza demo seçeneğine yöneliyor.

Biz de bu yazımızda yeni başlayanlar için basit olarak oyunun kurallarından, Sweet Bonanza demo oynama seçeneğinden ve demo Sweet Bonanza xmas sürümünden bahsedeceğiz. O hâlde haydi başlayalım!

Şimdi oyna

Sweet Bonanza Kuralları

Sweet Bonanza, altı adet dikey makara ve beş adet sıradan oluşan bir slot oyunu. Her slot oyunundaki gibi her turda makaralar yenileniyor ve kazanmak için belli sembollerin belli şekillerde birlikte durmaları gerekiyor. Aşağıdan Sweet Bonanza’nın görünüşüne göz atabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere sizi oldukça renkli, parlak şekerlemeler ve meyveler karşılıyor. Her kazançta oyuncuyu keyiflendiren seslere ve animasyonlara sahip olan Sweet Bonanza’yı oynaması da teması ve sembolleri kadar tatlı. 

Sağ alttaki butona basarak oyundaki sütunlarda bulunan sembolleri yeniliyorsunuz, bir nevi slot makinesini çeviriyorsunuz. Bu sayede ekrana yeni semboller geliyor. Oyunda jeton/para kazanmanız ise bu sembollerin nasıl denk geldiğine bağlı.

Sweet Bonanza’nın diğer slot oyunlarından olan farkı ise burada ortaya çıkıyor. Klasik slot oyunlarında kazanabilmek için aynı sembollerin yan yana gelmesini bekleriz, fakat Sweet Bonanza’da aynı sembolden en az sekiz tanesinin ekrana gelmesi yeterli oluyor.

Bununla birlikte kazanacağınız para miktarı ise gelen sembolün ne olduğuna ve kaç tanesini yakaladığınıza bağlı olarak değişiyor. Aşağıdaki tablodan hangi sembolün kaç tane geldiğinde bahsinizin kaç katını kazandırdığını öğrenebilirsiniz.

Sembol8-9 tane10-11 tane12+ tane
Kalpx10x25x50
Mor karex2.5x10x25
Yeşil beşgenx2x5x15
Mavi dikdörtgenx1.5x2x12
Elmax1x1.5x10
Mor erikx0.8x1.2x8
Karpuzx0.5x1x5
Üzümx0.4x0.9x4
Muzx0.25x0.75x2

Sekiz veya daha fazla aynı sembolün bir araya gelmesinin ardından her biri patlayarak makaradaki yerlerini yeni sembollere bırakıyorlar. Yeni sembollerle birlikte oluşan tabloda yine sekiz veya daha fazla aynı sembolden varsa onlar da patlıyor ve oyunu sürdürmeye devam ediyorlar. Bir turda birçok kez para kazanmanıza olanak sağlayan bu özelliğe “Tumble” deniyor.

Tumble’ların sonunda oyuncuları tatlı bir sürpriz bekleyebiliyor. Eğer üzerinde belli bir sayı yazan bombalar görürseniz işte onlar çarpan bombalarıdır. Her tumble’ın en sonunda bu çarpanlar toplanır ve bu toplam o el kazandığınız toplam kazançla çarpılır – böylece toplam kazancınızı katlayabilirsiniz.

Bununla birlikte oyundaki “Scatter” sembolü olan lolipoptan bahsetmekte de fayda var. Eğer bu lolipop sembolünden dört tanesini yakalarsanız x3, beş tanesini yakalarsanız x5, altı tanesini yakalarsanız da x100 kazanıyorsunuz.

Fakat lolipop sembolünün en iyi tarafı bu değil, çünkü dört veya daha fazlasını yakalarsanız 10 adet free spin sizde! Oyunu 10 turluğuna bedava oynayabilirsiniz. Bu turlar esnasında üç lolipop daha yakalarsanız üzerine beş bedava tur daha kazanırsınız.

Şimdi oyna

Bu sebeple oyunda en çok sevilen semboller yüksek kazanç sağlayan kalp ve free spin olanağı veren lolipop sembolleri. Muz, üzüm, karpuz gibi semboller çok değerli olmadığı için oyuna daha sık düşüyorlar.

Sweet Bonanza’da solda bulunan yeşil butona tıklayarak bahsinizi %25 artırmanızın karşılığında lolipop gelme olasılığını ikiye katlayabilirsiniz.

Oyunun kurallarıyla ilgili bir diğer önemli nokta ise RTP ve varyasyon oranı. Öncelikle bu iki terimin ne olduğunu bilmeyenler için tanımlayalım.

Açılımı “Return to player” olan RTP terimi, bir oyunda oyuncunun uzun vadede ne kadar para kazanabileceğini, başka bir bakış açısından da kasanın ne kadar kazandığını gösterir.

Varyasyon terimi ise oyuncunun her tur kazandığı miktarın değişim miktarıdır. Yani eğer bir oyunda bir tur çok kazanıp bir tur hiç kazanamıyorsanız bu oyunun varyasyonu yüksektir. Varyasyonu düşük olan bir oyunda ise kazancınız her tur nispeten daha yakın ilerler.

Sweet Bonanza oyunu, %96.48’lik bir RTP oranına sahiptir. Bu demek oluyor ki oyuncu, yatırdığı her 100 birim para başına uzun vadede 96.48 birimlik para kazanmayı bekleyebilir. Bu RTP, standartlara göre her ne kadar yüksek olsa da Sweet Bonanza’nın tatlılığı bu oranda değil, varyasyonda yatıyor.

Çünkü Sweet Bonanza, orta-yüksek seviyede bir varyasyon oranına sahip. Bunun sebebi ise az önce bahsettiğimiz tumble olayı. Yani birkaç tur kazanmamanızın ardından tek turda büyük bir tumble yapmanızın ardından çarpan da kullanarak birden yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Sweet Bonanza’nın kuralları bu şekildeydi. Şimdi ise Sweet Bonanza demo seçeneğinden ve Sweet Bonanza xmas demosundan bahsetme vakti geldi!

Sweet Bonanza Demo Oyna

Eğer kuralları iyice anlayıp Sweet Bonanza’ya başlamaya karar verdiyseniz size bir tavsiyemiz olacak: Önce demoyu deneyin!

Sweet Bonanza demo, oyunun kurallarının tamamen aynı olduğu, fakat hiçbir şekilde gerçek para yatırmadan oynayabileceğiniz bir versiyonudur. Demo Pragmatic Sweet Bonanza seçeneğini kolayca bulabilirsiniz, tek yapmanız gereken şey internette aratmak. Rahat bir seçenek isterseniz oyunun geliştiricisi olan Pragmatic Play’in internet sitesine göz atabilirsiniz.

Bu sitede Sweet Bonanza demosunu TL birimiyle oynayabilirsiniz – tabii buradaki TL sadece görünüş için, sizin herhangi bir para yatırmanıza veya bilgi vermenize gerek yok. Sweet Bonanza demo free spin veya scatter açısından asıl oyundan hiçbir fark göstermez, sadece oyunun sanal para kullandığınız bir versiyonudur.

Demo slot Sweet Bonanza oynayarak oyuna gerçek para yatırmadan önce aşina olabilirsiniz. Bu şekilde oyunu iyice öğrenebilir, kendinize uygun stratejileri belirleyebilir, her tur ne kadar bahis koyacağınızı anlayabilir, ne zaman free spin alacağınızı çözebilirsiniz.

Kısacası risk almadan oyun keyfini çıkarabilmeniz için Sweet Bonanza demo slot seçeneği biçilmiş kaftan.

Bununla birlikte oyuncuların ilgi duyduğu bir şey daha var: Demo Sweet Bonanza Xmas versiyonu. Peki nedir bu? Gelin inceleyelim.

Şimdi oyna

Sweet Bonanza Xmas Demo Oyna

Demo Sweet Bonanza Xmas versiyonu, oynanış ve kurallar bakımından Sweet Bonanza demo ile tamamen aynıdır. Bu versiyonun tek farkı, oyunun seslerinin, müziğinin ve görüntülerinin Noel temasına göre düzenlenmiş olmasıdır. Sweet Bonanza xmas demo play ekranına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yani anlayacağımız şu ki Xmas versiyonu farklı bir oyun deneyimi vadetmiyor, sadece bu temayı seven oyunculara bir estetik farklılık sunuyor. Eğer siz de Sweet Bonanza Xmas demo seçeneğini sevdiyseniz Pragmatic Play’in sitesinden kendisine kolaylıkla erişip bu versiyonu deneyebilirsiniz.

O hâlde herkese tatlı günler, keyifli oyunlar diliyoruz!

Şimdi oyna